Wbrew powszechnemu przekonaniu istnieje wiele sposobów aby dom zimą wyglądał efektownie i pięknie.

Zimowa dekoracja stołu – na co zwrócić uwagę?

Pomimo tego, że główną część stołu zajmą talerze i i sztućce, jest też miejsce na dekoracje. Łatwo jest udekorować zimowy stół, jeśli ozdobisz go kwiatami, świecami i innymi dodatkami. Najważniejsze to zachować jeden styl. Nie należy przeciążać stołu wystrojem, ponieważ główne miejsce na nim nadal powinny zajmować naczynia.

Zimowa dekoracja stołu nie może obyć się bez obrusu. Śnieżnobiałe tkaniny są optymalnym wyborem. Taki lekki obrus wygląda uroczyście i idealnie pasuje do każdej koncepcji. Zaletą takich tekstyliów jest ich wszechstronność. W sklepach można również znaleźć kolorowe tekstylia z nadrukiem. Mogą to być kwiaty, klatka, pasek, kropki, abstrakcyjne rysunki.

Do kolorowych tekstyliów wybieraj naczynia monochromatyczne i dyskretne elementy dekoracyjne. Jeśli chodzi o materiał na obrus, len i bawełna są uważane za klasyczną opcję. Dziś do tych materiałów dodaje się włókna syntetyczne - poliester, akryl itp. To nadaje obrusowi szczególny połysk i sprawia, że jest łatwiejszy w układaniu. Zimowa dekoracja stołu, będzie wyglądać szczególnie spektakularnie, kiedy obrus jest ozdobiony cekinami.

Jak zrobić zimowe dekoracje na okna?

Możesz samodzielnie zrobić zimowe dekoracje na okna. Przed rozpoczęciem pracy wykonaj szkic, aby ustalić, gdzie będzie znajdować się dekoracja. Łącz różne techniki według własnego uznania. Na przykład pomaluj szkło, przyklej na nim płatki śniegu i udekoruj okno girlandą. Zastosuj powtarzający się ornament na obwodzie okna, na przykład płatki śniegu o tym samym kształcie, ale różnej wielkości. Ta technika daje świetny efekt. Nie trać energii na skomplikowane wzory. Nawet proste zimowe dekoracje na okna wyglądają ciekawie. Nie zapomnij udekorować parapetów noworocznymi zabawkami, świecami i choinkami.

Aby okna wyglądały świątecznie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dodaj oświetlenie: powieś świecące girlandy na karniszu lub umieść je na parapecie. Przypnij domowe płatki śniegu lub lekkie ozdoby świąteczne na samych zasłonach. Jeśli masz mało czasu, zamów gotowe naklejki lub szablony w Internecie.

Zimowe dekoracje na balkon

Atrakcyjne zimowe dekoracje na balkon

Zimą dekorujemy sypialnie, kuchnie, a nawet dachy. Niestety wiele osób zapomina o udekorowaniu balkonu. Oczywiście zimą nie spędzamy dużo czasu na balkonie, ale elegancko urządzony będzie zachwycał swoim widokiem.

To jakie zimowe dekoracje na balkon wybierzemy, zależy od rodzaju balkonu – otwartego lub zamkniętego. Jeśli jest otwarty, dekoracje najlepiej wyglądają na śniegu. Jednak wyroby z papieru nie nadają się na otwarty balkon, ponieważ szybko się zamoczą. Ale girlanda z gałęzi choinki umieszczona na poręczy będzie wyglądać odpowiednio i harmonijnie. Na zamkniętym balkonie sprawdzi się wszystko. Sosnowe girlandy, świecące światełka, aplikacje w płatki śniegu i mroźne wzory malowane gwaszem lub pastą do zębów na oknach, a także figury Świętego Mikołaja, Śnieżynki, bałwana.

Wybierając zimowe dekoracje na balkon, zwróć uwagę na następujące rzeczy:

  • Muszą być wykonane z trwałych materiałów. Może to być drewno, plastik, metal.
  • Mała dekoracja będzie niewidoczna.
  • Girlandy, muszą być solidnie przymocowane do balustrad lub ścian, aby nie zostały zdmuchnięte przez podmuch wiatru.
  • Zanim zamontujesz na balustradzie wieniec lub girlandę z gałązek choinkowych, sprawdź jakość produktu.

Zimowe dekoracje przed domem – jak zmienić wygląd ogrodu?

Ogród zimowy, owinięty białym kocem, miękkimi czapami śniegu na koronach krzewów, sam w sobie wygląda pięknie i atrakcyjnie. Aby zimowe dekoracje przed domem wyglądały atrakcyjnie, muszą współgrać ze stanem roślin. Zatem zanim zaczniesz ustawiać dekoracje, zadbaj o to, aby krzewy wyglądały na zdrowe i zadbane

Ogród możesz ozdobić dosłownie wszystkim, co masz pod ręką. Jeśli masz resztki dekoracji świątecznych lub planujesz wyrzucić stare dekoracje, mogą one znaleźć drugie życie w ogrodzie. Ozdoby świąteczne, girlandy, zawieszki, wianki bożonarodzeniowe – to wszystko składa się na wspaniały wystrój, ale wciąż nastawiony tylko na okres świąteczny. Zimowe dekoracje przed domem na całą zimę są nie mniej odświętne, a bardziej ekologiczne, przyjazne dla środowiska i pasujące do ogrodu. To mogą być na przykład skrzynki po owocach lub ścięte na wiosnę gałęzie.

Małe kwaśne jabłka, dzikie jabłka, pęczki jarzębiny, można wykorzystać do wypełnienia koszy, pojemników, które można ustawić w ogrodzie. Pokryte szronem tak „zebrane” owoce doskonale podkreślą ciepłą atmosferę i pełnię życia w twoim ogrodzie. Będziesz miał czas, aby je wyrzucić później, bliżej wiosny. Podobnie jak szyszki, suche łodygi i jagody - to wspaniała dekoracja, jedna z najbardziej efektownych w ogrodzie zimowym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz