Odpowiednio ułożone i powieszone zdjęcia w ramkach, mogą odświeżyć każde pomieszczenie.

Jak ułożyć ramki ze zdjęciami na ścianie w salonie i innych pomieszczeniach?

Boisz się, że nie będziesz w stanie samodzielnie ułożyć ramek na ścianie? Niepotrzebnie. Jeśli zastanawiasz się jak ułożyć ramki ze zdjęciami na ścianie, to pamiętaj, że w modzie jest obecnie dozwolona, niewyobrażalna mieszanka stylów. Wszystko, co kiedyś nazywano pretensjonalnym, niezdarnym, niesmacznym i dziwnym, teraz nazywa się stylem fusion (połączenie niestosownego). Oprawić w ramki można prawie wszystko - obrazy, fotografie, znaczki, monety, banknoty, suszone liście i kwiaty, koronki, sztućce - wszystko co mieści się w ramie.

Istnieje standardowa zasada stosowana przez galerie w odniesieniu do zawieszania ramek, która mówi, że powinna ona znajdować się 60 cali lub 1520 mm od podłogi do środka obrazu. Pozwala to na umieszczenie obrazu, tak aby centralny punkt obrazu znajdował się dokładnie na linii oczu. Podczas gdy w galerii sztuki ze wszystkimi gołymi ścianami jest to bardzo łatwe, może nie być tak łatwe w domu z powodu kominka lub mebli. Jest to jednak tylko sugerowana zasada, więc miej ją na uwadze, ale nie trzymaj się jej sztywno.

Odpowiadając na pytanie, jak ułożyć ramki ze zdjęciami na ścianie, spróbuj wziąć pod uwagę wielkość obrazu w stosunku do ściany, na której jest zawieszony. Na przykład, jeśli masz dużą otwartą ścianę, unikaj wieszania małego obrazu na środku. Zamiast tego znajdź do powieszenia średniej lub dużej wielkości obraz, który jest wystarczająco duży, aby przyciągnąć uwagę na otwartej przestrzeni.

Zdjęcie na ścianie

Gdzie zastosować ramki na zdjęcia do powieszenia

Sztuczka z pozycjonowaniem wielu ramek do zdjęć polega na wykorzystaniu przestrzeni i układu planowania. Ramki na zdjęcia do powieszenia doskonale sprawdzają się przy schodach. Innym świetnym sposobem na pozycjonowanie zdjęć jest utworzenie kolażu ściennego lub pokazu zdjęć. Ważne przy ich planowaniu jest upewnienie się, że układ jest symetryczny. Zatem jeśli chcesz zastosować ramki na zdjęcia do powieszenia, użyj tych, które mają co najmniej jedną wspólną cechę. Może to być:

  • Klasyczny, jednokolorowy motyw.
  • Dla każdego rozmiaru i kształtu ramki wybierz inną proporcjonalną do niej ramkę, aby uzyskać pewną symetrię.
  • Jeśli chcesz użyć ramki w zupełnie innym stylu; spróbuj umieścić podobną ramkę w pobliżu lub naprzeciw niej.

Wyjątkowe i oryginalne ramki na zdjęcia - gdzie kupić?

Marzą ci się oryginalne ramki na zdjęcia. Gdzie kupić tego typu produkty? Najlepszym adresem, jeśli chodzi o oryginalne ramki na zdjęcia, są sklepy internetowe. Wiele z nich specjalizuje się w ozdobach do domu, które są robione sposobem hande made.

Świetnym sposobem na zaplanowanie układu jest użycie dużego arkusza papieru lub wielu kawałków papieru sklejonych razem jako ramek. Z kolei drewniane ramki do zdjęć, które mają naturalne słoje drzewa, doskonale pasują do wnętrz klasycznych czy skandynawskich. Vintage to kolejne oryginalne ramki na zdjęcia. Gdzie kupić takie stare, ale modne ramki? Również warto przeszukać zasoby internetowych sklepów, a także fora wielbicieli staroci.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz