Dom to miejsce, do którego chce się jak najszybciej wrócić, zasiąść przy stole w kuchni i napić się herbaty lub po prostu cieszyć się czasem spędzonym z najbliższymi. O tym, czy dom jest przytulny, w dużej mierze decyduje pojedyncze dekoracje.

Oryginalne i zaskakujące dekoracje do Twojego domu

Odpowiednia dobrane dekoracje do Twojego domu, pozwolą podkreślić każdy styl i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać przytulnie i ciekawie. Jednym z takich dodatków jest niskie krzesło w stylu azjatyckim. W tradycji europejskiej krzesła i sofy do wnętrz są zaprojektowane tak, aby kolana siedzącej osoby były mniej więcej pod kątem prostym. Ale wiele podobnych przedmiotów w stylu azjatyckim jest zaprojektowana tak, aby siedzieć na krześle ze skrzyżowanymi nogami. Tak efektowny mebel wprowadzi do wnętrza oryginalność i orientację.

Piękne kompozycja kwiatowe to świetne dekoracja do Twojego domu. Niestety, takie kompozycje są krótkotrwałe. Dlatego warto zdecydować się na stabilizowane konstrukcje roślinne. Flora stabilizowana to żywe rośliny, które są „konserwowane” przy użyciu technologii, która zastępuje naturalny sok specjalną kompozycją glicerynową. Dzięki temu „zabalsamowana” roślina pozostaje elastyczna, mocna, nie blaknie, ma świeży wygląd i naturalny kolor i praktycznie nie różni się od żywego odpowiednika.

Meble i akcesoria z kutego żelaza są często używane do tworzenia wnętrz restauracji i kawiarni, ale jeśli j wybierzesz taki detal, aby pasował do stylu i było połączone z innymi elementami wnętrza, może to stać się atrakcją twojego mieszkania. Dobrze wykonane, ręcznie robione rzeczy z miłością mają szczególną magię. Asortyment kutych akcesoriów domowych i mebli jest dość szeroki, może to być łóżko, krzesła, stolik kawowy, żyrandole, kraty, wieszaki, stojaki na parasole i wiele innych, w tym dekoracyjne akcesoria ścienne.

Wazony i doniczki

Wazony i doniczki, które ocieplą otoczenie – co jeszcze wybrać?

Najprostszym elementem dekoracji domu, to wazony i doniczki, które ocieplą otoczenie, bez względu na to, w jakim stylu zaaranżowane jest mieszkanie czy dom. Wazon, który ozdobi twój dom i będzie ci służył przez długie lata, może być wykonany ze srebra. Świetnie będzie prezentować się na twoim stole, wypełnionym ulubionymi owocami. Wazony i doniczki, które ocieplą otoczenie, to też elementy zestawów stołowych.

Kto nie lubi długich wieczornych spotkań z rodziną i przyjaciółmi, kiedy opowiadacie sobie nawzajem niezapomniane historie i dzielicie się najskrytszymi rzeczami przy filiżance herbaty z ulubionymi słodyczami? Właśnie w takich sytuacjach doskonale sprawdzą się ozdobne wazony, które powinny być utrzymane w podobnej do zastawy kolorystyce.

Dobrym pomysłem są też wazony na owoce. Z ich pomocą możesz stworzyć fantastyczną stylizację, używając jako dekoracji jasnych owoców lub warzyw. Takie wazony są różnego rodzaju: niskie i szerokie, na wspornikach z niemal płaską misą przypominającą liść lilii wodnej, wypukłe, w formie lejka. Wazony mogą też służyć do eksponowania pięknych przedmiotów, takich jak muszle, szyszki, bombki, a nawet cukierki w kolorowych opakowaniach i nie tylko. Warto zauważyć, że takie wazony są zawsze przezroczyste, wykonane ze szkła, dzięki czemu cała zawartość jest dobrze widoczna przez ich ściany.

Wazony garnki są często używane do maskowania doniczek. Taka donica ozdobna może być wykonana z metalu, ceramiki, matowego szkła lub plastiku, najważniejsze jest to, aby radził sobie z głównym zadaniem „odwracania uwagi”.

Nocne lampki dekoracyjne i ozdobne

Prawdziwe przełamanie stylu jest możliwe, jeśli wykorzystasz lampki dekoracyjne i ozdobne. Dobrym pomysłem jest stylowa lampa podłogowa w kształcie łuku. Lampa podłogowa to coraz rzadszy gość w naszych mieszkaniach. Odkąd zdecentralizowany system oświetlenia stał się powszechny, a żyrandol został zastąpiony przez wbudowane i zewnętrzne oświetlenie wzdłuż obwodu sufitu, wielu z nas coraz rzadziej kupuje lampy podłogowe i stołowe. Tymczasem stylowe designerskie lampki dekoracyjne i ozdobne pozwalają wnieść do wnętrza urok i wyrafinowani, a po drugie są też elementem wygodnym i funkcjonalnym – łatwo ją przenieść w dowolne miejsce w mieszkaniu i wyeksponować z jej pomocą dowolne obszary mieszkania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz