Co sprawia, że wnętrze domu jest przytulne? Jak sprawić, żeby nawet małe mieszkanie stało się miłym i przyjemnym wnętrzem?

Przytulna dekoracja do domu nie musi dużo kosztować

Aby uczynić twoje wnętrze przytulniejszym, możesz wprowadzić kilka zmian, które nie wymagają od ciebie prawie żadnych nakładów. Przytulna dekoracja do domu to na przykład właściwie ułożone książki. Z reguły książki stawiamy na półkach blisko siebie, zwłaszcza jeśli jest ich dużo. Ale kiedy stoją w innej kolejności: poziomo i pionowo, pod kątem - to sprawia, że wnętrze jest obszerne i dodaje przytulności. Układaj książki poziomo: na dole - największa, potem - mniejsza, u góry - najcieńsza. Usuń wydania w miękkiej oprawie.

Nawet jeśli nie spodziewasz się gości, nie zostawiaj stołu w kuchni pustego. Połóż na nim serwetki i wazony na kwiaty, miski na owoce, wazony z ciasteczkami czy słodycze – to sprawi, że twoja kuchnia będzie przytulna. Unikaj plastikowych przedmiotów, w tym obrusów i serwetek. Zastąp je rafią, słomą i naturalnymi tkaninami, takimi jak len i bawełna. Przytulna dekoracja do domu, to też odpowiednio ozdobiona sypialnia. Połóż poduszki i koce na posłanym łóżku

Nie zostawiaj mebli pustych - niech na łóżku będzie kilka poduszek różnej wielkości, a także niedbale ułożony koc. Zwróć szczególną uwagę na strefę rekreacyjną: kanapę i fotele. Zaaranżuj swój kącik w ulubionym miejscu, dodaj narzutę i poduszki w kolorze. I nie zapomnij o żywych, zielonych roślinach. Przytulna dekoracja do domu nie może się bez nich obejść. Staraj się zawsze wypełniać dom kwiatami - pomagają stworzyć atmosferę i są dość tanie. Jeśli roślina sama w sobie nie jest zbyt ładna (nagi pień, rzadkie liście), dodaj do niej misterną lub niezwykłą donicę.

Kilka sposobów jak sprawić, żeby dom był przytulny

Zastanawiasz się jak sprawić, żeby dom był przytulny? Modne dziś plakaty i poszewki na poduszki mogą sprawić, że dom stanie się przytulniejszy. Neonowe napisy świetnie będą pasować do nowoczesnych wnętrz.

Spróbuj przywieźć coś z podróży i nie chodzi tylko o banalne magnesy na lodówkę. Odpowiednie są obrazy, plakaty - można je zaaranżować w dowolny sposób. Interesujesz się fotografią? Wydrukuj swoje najlepsze ujęcia i powieś je na ścianie. Mogą być ozdobione w tej samej ramie lub w różnych - daj się ponieść wyobraźni. Zastanawiasz się jak sprawić, żeby dom był przytulny? Spróbuj zrobić coś samemu. Na przykład możesz kupić stary regał lub mały stolik i nadać mu nowe życie, przemalowując go.

Ułóż wiklinowe kosze wokół domu. Wygodnie jest przechowywać w nich koce, czasopisma. Wyglądają ciepło i przytulnie. Ponadto są dość niedrogie. Alternatywą dla koszyka może być wiklinowe pudełko z wieczkiem.

Przytulny dom

Alternatywne pomysły na przytulny dom

Dywany na podłodze zawsze dodają wnętrzu przytulnego charakteru. Inne pomysły na przytulny dom to gładkie małe dywaniki w stylu etno. Przechowuj ręczniki w łazience w widocznych stosach. Takie proste zabiegi również dodają komfortu i uatrakcyjniają wnętrze. Wybierz ręczniki w jednym kolorze, najlepiej białym lub innym pastelowym odcieniu. Kup świece. Szczególnie efektownie prezentują się świeczki w kolorach: bordo, musztarda, brudny róż. Ponadto możesz wybrać różne świeczniki do świec i skomponować swoją indywidualną kolekcję.

Zawieś nowe zasłony w oknach. Puste okna zyskują ostatnio na popularności, ale to okna z zasłonami wyglądają przytulniej. Wybierz proste materiały: bawełna, len, lekko lejący się tiul. Odpowiednie są też rolety rzymskie – wszelkie zasłony to odpowiednie pomysły na przytulny dom i stwarzają poczucie bezpieczeństwa. Nic tak nie psuje przestrzeni życiowej jak bałagan. Jest głównym wrogiem wnętrza. Utrzymuj porządek. Niech wszystko będzie na swoim miejscu, odkurzaj, wycieraj i utrzymuj w czystości kuchnie i łazienki. Nie należy jednak utrzymywać całkowicie sterylnego środowiska. Na przykład koc lub poduszki przypadkowo rzucone na oparcie sofy w chaotyczny sposób, to dobry pomysł. Podobnie ma się rzecz z czasopismami i książkami. Niedbale, wygodnie położone dodadzą ciepła wnętrzu. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz