Rozwój nowoczesnej technologii odcisnął mocne piętno w świecie mody. Innowacje są tu już na porządku dziennym. Bielizna techniczna jest tego najlepszym przykładem, bo właśnie tu widać liczne nowatorskie rozwiązania, przede wszystkim w kwestii materiałów. Co to za część garderoby? Czym się różni od klasycznych bieliźnianych modeli? Sprawdź koniecznie!
Bielizna termoaktywna ma najczęściej postać koszulek o przeróżnym fasonie, poza tym legginsów bądź spodenek. Noszona jest tradycyjnie, a więc pod ubranie. To obowiązkowy element w garderobie fanów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Bielizna termoaktywna powstaje z cienkich, średnich oraz z grubych materiałów, które zapewniają odpowiedni poziom izolacji cieplnej. Tak naprawdę wykorzystuje się tu liczne tkaniny w kilku grubościach w zależności od przeznaczenia. Bielizna termoaktywna z czego najlepsza? Najcieplejsze będą warianty z wełny merino. Co więcej, ta wersja jest bardzo przyjazna dla skóry, więc zapewnia wysoki komfort użytkowania. Pojawiają się ponadto typy łączone, gdzie mamy, na przykład syntetyczne wkładki. Za to dużo lżejsze są modele zrobione z mieszanki elastanu oraz poliestru. Zdarzają się również produkty ze srebrną nitką o właściwościach antybakteryjnych. To pokazuje, że składy mogą być odmienne, więc warto dobrze zapoznać się dokładnie z metką danego produktu.
Bielizna termoaktywna z merynosa jest przeznaczona na bardzo mroźną aurę pogodową, ale wyłącznie do wysiłku o niskiej intensywności. To będzie hit na zimę jako warstwa, która ma zabezpieczać przed niskimi temperaturami. Trzeba bowiem pamiętać, że ten materiał słabiej „oddycha”, choć ma dużo lepszą termikę niż inne rodzaje. Co jeszcze go wyróżnia? Bielizna termoaktywna z merynosa zapewnia ochronę przed zimnem, do tego nie dopuszcza do nadmiernego pocenia. Dodatkowo pochłania pot, dzięki temu nie pojawia się nieprzyjemny zapach. Jeśli w składzie pojawią się jeszcze jony srebra mamy pewność, że rozwój bakterii oraz grzybów będzie zahamowany.
Bielizna termoaktywna na zimę obowiązkowo musi dobrze grzać, a jednocześnie chodzi o niedopuszczenie do przegrzania organizmu. Numerem jeden jest koszulka z długim rękawem i dopasowane legginsy. Jaki skład wybrać? Wełna merino to hit, choć ona nie odprowadza wilgoci, więc nie nadaje się do mocnych aktywności. Natomiast tak zwane syntetyki wręcz przeciwnie, bo doskonale sobie z tym radzą. Dodatkowo ich wytrzymałość mechaniczna jest już wyższa. Niestety, ale ta bielizna termoaktywna na zimę ma mniejsze możliwości izolacyjne. Warto wobec tego szukać mieszanek, na przykład wełna plus nylon. Dlaczego? Taki duet zapewnia bardzo dobrą „oddychalność”.
Bielizna termoaktywna na lato – poznaj najlepsze propozycje!
Nie każdy wie, że istnieje bielizna termoaktywna na lato. Na upalną aurę najlepsze są modele, które utrzymują odpowiednią temperaturę ciała i chronią nas przed przegrzaniem. Ważne jest, aby tkanina odprowadzała wilgoć, do tego skutecznie zabezpieczała przed szkodliwymi promieniami UV. Jaki materiał sprawdzi się w sezonie wakacyjnym? Koszulki z krótkim rękawem oraz krótkie getry powinny być wykonane z lekkiego tworzywa. Dobrym pomysłem jest wariant z dodatkiem syntetyków. Sam poliester również świetnie się spisze, bo szybko wysycha, chłodzi i jest odporny na brzydkie zapachy. Stawiaj zawsze na bezszwowe produkty, dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych obtarć!
Komentarze (0)