Wybierając się na duże wydarzenie, gdzie obowiązuje formalny dress code, nie możemy założyć dowolnych spodni. Te powinny pasować do sytuacji i formalnej stylizacji.

Eleganckie spodnie męskie klasyczne – jak wybrać długość?

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że zwyczajowo wybiera się klasyczne spodnie na wzrost. Podczas przymiarki przejdź się trochę, aby upewnić się, że wybrane eleganckie spodnie męskie klasyczne mają odpowiednią długość. Pamiętaj, że podczas chodzenia skarpetki nie powinny być widoczne. Ale też nie przesadzaj - spodnie nie powinny być zmarszczone w dół. Jak określić długość męskich spodni? Odpowiednio dobrane eleganckie spodnie męskie klasyczne powinny lekko opadać na but z przodu, a z tyłu sięgać do pięty buta.

Kupując spodnie do garnituru, weź pod uwagę swój typ sylwetki. Jeśli chcesz zamaskować problematyczne obszary, należy zakupić spodnie z niskim stanem i szerokimi, luźnymi nogawkami. Jeśli masz szczupłą sylwetkę i niezbyt obszerne pośladki, najlepiej wybrać spodnie, które dokładnie do niej pasują. Z pomocą przyjdą ci również „francuskie kieszenie” umieszczone w bocznym szwie, bez wykończenia.

Spodnie wizytowe męskie slim według wzrostu

Ważnym elementem męskich spodni są również kieszenie. W żadnym wypadku nie powinny być węższe niż przeciętna męska dłoń. Górna część kieszeni powinna przylegać do paska, a dolna część powinna być dobrze przymocowana za pomocą szwów bocznych. Dobrze skrojone spodnie wizytowe męskie slim mają kieszenie, które nigdy się nie wybrzuszą.

Wybór rozmiaru męskich spodni prawie nie różni się od wyboru odpowiednich dżinsów. Aby określić swój rozmiar, należy zmierzyć obwód talii, obwód bioder i długość nogawki. Jeśli masz problem z pomiarem długości nóg bezpośrednio na sobie, to po prostu zmierz swoje ulubione spodnie lub upatrzone spodnie wizytowe męskie slim za pomocą taśmy mierniczej.

Rozłóż ubranie na płaskiej powierzchni, a następnie zmierz długość nogawek wzdłuż wewnętrznego szwu od łączenia do dolnej krawędzi. Obwód talii należy mierzyć w miejscu, w którym nosisz pasek, ciasno przykładając taśmę centymetrową do ciała.

Różne spodnie mają rozmaite oznaczenia. Na przykład na produktach amerykańskich często można znaleźć nie tylko rozmiar spodni, ale także kilka innych parametrów: talię (litera W) i długość (oznaczoną literą L). Należy pamiętać, że są one podane w calach, a aby przeliczyć je na centymetrową miarę długości, należy pomnożyć liczbę wskazaną na etykiecie przez 2,54.

mężczyzna w eleganckiej stylizacji

Jak wybrać eleganckie spodnie męskie bez kantów - wskazówki

Nowoczesne spodnie męskie znacznie się zmieniły. Jeszcze 60-70 lat temu przy wyborze odpowiedniego rozmiaru spodni główną uwagę zwracano na długość nogawek, a nikt nie myślał o zakryciu talii. W rezultacie spodnie były noszone powyżej pępka, były workowate i wyglądały, delikatnie mówiąc, komicznie. Dziś eleganckie spodnie męskie bez kantów powinny idealnie leżeć na mężczyźnie, czyli podkreślać charakter sylwetki i ukrywać mankamenty.

Eleganckie spodnie męskie bez kantów muszą być najwyższej jakości. Większość klasycznych rodzajów spodni męskich jest wykonana z naturalnej wełny. Dopuszczalna zawartość zanieczyszczeń nie przekracza 20%. Zdecyduj z wyprzedzeniem, z czym będziesz nosić wybrane eleganckie spodnie męskie bez kantów. Ulubiony płaszcz, stylowa koszula lub sweter powinny się z nimi harmonijnie łączyć. Przede wszystkim kolor ma znaczenie.

Zwróć uwagę na to, jak powinny leżeć męskie spodnie. Wyeliminuj obecność fałd i nadmiernej ilości materiału w górnej części. Jednocześnie spodnie nie powinny krępować ruchów i marszczyć się w okolicy bioder. Wybierz spodnie męskie w rozmiarze. Zarówno pod względem długości nogawki wzdłuż nogawki, jak i pod względem talii. Przejdź się po sklepie przed zakupem, jeśli to konieczne, usiądź. Pod klasyczną marynarkę nie należy wybierać zbyt wąskich spodni.

Eleganckie spodnie męskie duże rozmiary – na co zwrócić uwagę?

Jeśli zmagasz się z kilkoma nadliczbowymi kilogramami, musisz uważnie wybierać eleganckie spodnie męskie. Duże rozmiary wymagają zwracania uwagi na szczegóły. Zadbaj o stylowy pasek pod spodnie. Sprawdź podszewkę. Zbadaj zewnętrzną i wewnętrzną stronę kieszeni. Pamiętaj, że mankiety spodni są dopuszczalne tylko dla wysokich mężczyzn. O czym jeszcze pamiętać wybierając eleganckie spodnie męskie? Duże rozmiary wymagają dobrze dobranych butów. Długość spodni powinna idealnie dopasowywać się do butów, tworząc z przodu mały akordeon (jedna fałda). Najlepszą opcją są spodnie plisowane (zakładki u góry). Nie poprzestawaj na jednej parze spodni. Oprócz klasyków istnieje wiele innych modeli. Na przykład beżowe chinosy, które optycznie wyszczuplą sylwetkę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz