Swobodny styl ubioru (styl casual) to ubrania do noszenia na co dzień, wygodne i niekrępujące ruchów. Styl casual jest wygodny i praktyczny. Charakteryzuje się prostotą krojów, stonowanymi kolorami oraz brakiem kontrastowych zestawień.

Luźny styl uliczny – charakterystyka

Styl to rodzaj jednolitego, stabilnego, utrwalonego systemu znaków i środków kreowania wizerunku. Tego pojęcia nie należy mylić z modą. Jest między nimi zasadnicza różnica. Moda to w tym przypadku trendy w odzieży. Moda jest zmienna, wymienna, przeznaczona dla mas. W stylu wszystko jest dokładnie odwrotnie: ma na celu pomóc osobie wyrazić wewnętrzną treść poprzez unikalny obraz. Luźny styl uliczny to osobista ekspresja i samoświadomość.

Ten modny kierunek dopiero nabiera kształtu, po omacku, rozwijając zasady i charakterystyczne cechy. Styliści używają terminu luźny styl uliczny jako synonimu pojęć „casual”, „oversized”, „miejski styl”. Wszystkie te obszary pojawiły się całkiem niedawno.

Pierwszy oznaki tego stylu pojawiły się w latach 70. XX wieku. W tym czasie istniało już kilka trendów w modzie, które pomogły młodym ludziom wyrazić swój światopogląd i postawę. W środowisku sportowym, zbliżonym do piłki nożnej, zaczęła nabierać również kształtu własna koncepcja ubioru. Styl został oparty na jeansach, tenisówkach, koszulkach polo, kurtkach sportowych. Ten styl ubioru pozwolił fanom futbolu wyróżnić się spośród innych.

Istnieje również założenie, że swobodny styl wyrasta z dress code’u zwanego „casual”. W przeciwieństwie do surowego garnituru biznesowego i wieczorowego to wygodne i skromne ubrania na każdą okazję. Tak w latach 70. zaczął nabierać kształtu nowy styl, oparty na nowym podejściu do ubioru.

Luźny elegancki styl - czy da się to połączyć?

Swobodny styl ubioru casual, charakteryzuję się wygodą, funkcjonalnością. Jego główne zasady to:

  • Stylizacja nie powinien sugerować, że dana osoba spędziła trochę czasu na wyborze rzeczy i przemyśleniu, w co się ubierze.
  • Luźny elegancki styl to stylizacja, która sugeruje, że dana osoba włożyła na siebie pierwszą rzecz, którą miała pod ręką, a jednocześnie wygląda w tym elegancko.
  • Wygoda. Głównym celem swobodnego stylu jest maksymalny komfort noszenia.
  • Rzeczy nie powinny utrudniać ruchów i odwracać uwagi właściciela.
  • Nakładanie warstw. Rzeczy o różnej funkcjonalności nakładane są na siebie, aby stworzyć wygodną stylizację na każdą sytuację. Budżet.

W praktyce luźny elegancki styl, to połączenie niedrogich, ale markowych ubrań.

Luźny styl męski

Luźny styl męski – co należy nosić?

Elegancki luźny styl męski casual to łączenia nowoczesnych i modnych stylów męskiej odzieży z klasycznymi elementami i surową powściągliwością. W takim looku możesz codziennie iść do pracy, wyglądać elegancko, ale jednocześnie pozwolić sobie na łączenie rzeczy z innej garderoby. Funkcje - głównie pastelowe kolory, surowa sylwetka, jasne akcenty, dbałość o szczegóły.

Charakterystyczne cechy to delikatne zaniedbanie, próba przeciwstawienia się systemowi, używanie rzeczy nieodpowiednich i starych (celowo postarzałych) elementów garderoby. Luźny styl męski dopuszcza też oryginalne, niedopasowane dodatki.

Luźny styl damski – jak się odpowiednio ubrać?

Niektórym osobom wydaje się, że luźny styl to połączenie wszystkiego ze wszystkim. W rzeczywistości jest to umiejętne połączenie prostych przedmiotów codziennego użytku z elementami klasycznej i szykownej garderoby.

Luźny styl damski to na przykład proste typowe T-shirty i wygodne, dopasowane jeansy. Z kolei swetry i pulowery, mogą być luźne lub nawet za duże, ponieważ są noszone na T-shirt i koszulę. Luźny styl damski to też koszula biała lub w dowolnym neutralnym kolorze, ale nie w kratę. Wygodne spodnie o prostym kroju w neutralnym kolorze. Wygodna spódnica, dopasowana do typu sylwetki, midi lub maxi bluza, którą nosi się do wszystkiego: do sukienki, spódnicy, dżinsów, może być z zabawnym nadrukiem lub w jasnym kolorze.

To także sukienka o prostym kroju, ulubionej długości. Kurtka a la kurtka męska, lekko dopasowana lub o prostym kroju. Można też nosić luźne marynarki lub płaszcz w dyskretnych odcieniach. Bardzo istotnym elementem są wygodne buty na niskim lub średnim obcasie. Do stworzenia stylizacji w ramach luźnego stylu potrzebne będą również dodatki, przede wszystkim szaliki i apaszki, a także wygodne torby z paskiem na ramię czy plecaki. Do luźnego stylu pasują też wszystkie elementy sportowej garderoby. Trampki, adidasy czy nawet dresy. Warunkiem jest harmonijne połączenie wszystkich ubrań i elementów, tak aby tworzyły one spójną całość i nie gryzły się ze sobą.

Zobacz też: kalosze damskie na Answear.com

Komentarze (0)

Zostaw komentarz