O ile do niedawna biurowy dress code był jasno określony i sztywny bez możliwości negocjacji, to dziś styl biznesowy wydaję się nieco bardziej „demokratyczny”.

Formalne męskie stylizacje do biura

Styl biznesowy pojawił się w Ameryce i bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Początkowo był ściśle określony, a sami pracownicy mogli nosić jedynie formalne garnitury. Współcześnie męskie stylizacje do biura uległy zmianie. Do większości biur można przyjść w dwuczęściowym garniturze i tenisówkach. Mimo tych zmian nadal obowiązują niepisane reguły, jeśli chodzi o męskie stylizacje do biura:

  • Możesz zastąpić jeden lub dwa elementy garderoby luźniejszymi formami. Na przykład załóż zwykłą koszulkę polo i zamień spodnie na proste dżinsy.
  • Nie zakładaj ubrań, które do siebie nie pasują – te oversize i obcisłe nie należą do casualu. Wybierz pół-dopasowany krój, wygodne ubrania, a modne rzeczy zostaw na weekend.
  • Dżinsy mogą być proste, o standardowej długości.
  • Koszule można nosić nie tylko w kolorze białym, ale także w kolorze jasnoróżowym, niebieskim, beżowym, lawendowym i w kratkę.
  • Przyda ci się garderoba kapsułowa. Powinna zawierać 6 rzeczy obowiązkowych.

Czym uzupełnić garnitur do biura?

Garderoba kapsułowa powinna składać się z następujących elementów:

  • Koszula oxford - świetnie komponuje się z bawełnianymi chinosami i jeansami.
  • Koszulka polo - noszona, zapinana na guziki. W sklepach znajdziesz modele z krótkim i długim rękawem, bawełniane, mieszane, a także z wełny merynosa, które świetnie uzupełniają garnitur do biura. Unikaj logo firm produkcyjnych (marek) innych niż nazwa twojej firmy.
  • Chinosy są świetną alternatywą dla spodni z marszczeniem. Możesz wybrać dowolny kolor, ale nie powinny być za jasne. Nie będzie do nich pasować garnitur do biura.
  • Miękka, pozbawiona struktury kurtka - można ją nosić w zimnych porach roku, ale można ją także łączyć z T-shirtem z chinosami.
  • Kardigan lub sweter - noszony zamiast marynarki. Najlepiej będzie wyglądać w połowie dopasowana, zapinana na guzik lub zamek błyskawiczny. Preferowane materiały to bawełna, len i miękka wełna.
  • Sneakersy - można je nosić zamiast oksfordów, broguesów. Kupuj modele o uniwersalnej kolorystyce i z minimalną ilością dekoracji. Jeśli chodzi o kolory, brąz, szarość, czerń i biel są uważane za klasykę. Ale dziś możesz też skorzystać z jaśniejszych odcieni. Na przykład miłośnicy czerwieni docenią odcienie jasnego różu i łososia.

Stylizacje męskie do pracy

Stylizacje męskie do pracy – przykłady

Jeśli masz już garderobę kapsułową, to przygotowanie stylizacji do biura nie jest problemem.

  • Proste rozwiązanie to koszula w małą kratkę, chinosy, buty i pasek w tym samym odcieniu. Druga opcja to szare chinosy, niebieska koszula i niebieska marynarka. W przypadku gładkich koszul załóż krawat. Stylizacje męskie do pracy z koszulami z nadrukiem nie wymagają krawata.
  • Swobodne stylizacje męskie do pracy to np.: niebieska koszula, krawat, niebieskie dżinsy. W chłodniejsze dni załóż czarną welurową kurtkę lub piaskowy płaszcz do kolan.
  • Na spotkanie biznesowe załóż proste dżinsy, gładką szarą lub białą koszulę, krawat (możesz nawet założyć muszkę) i brązową kamizelkę.

Jak wybrać odpowiednie spodnie męskie do pracy w biurze?

Każdy z modeli spodni męskich ma swoje specyficzne wymagania dotyczące długości, szerokości i sposobu ich noszenia. Przestrzeganie prostych zasad pomoże nie tylko podkreślić zalety każdego modelu, ale także zaprezentować gust i wyczucie stylu. Najbardziej odpowiednie spodnie męskie do pracy w biurze to oczywiście modele klasyczne. Szerokość klasycznych spodni na dole to ⅔ długości buta, tj. jedna trzecia buta powinna być otwarta. Długość spodni z tyłu może sięgać połowy wysokości pięty lub zakrywać piętę o ⅔. Przód spodni powinien przylegać do buta, tworząc dokładnie jedno zagięcie. Jeśli spodnie nie mają mankietów, to linia dołu ma skos, tj. spodnie są nieco dłuższe z tyłu niż z przodu.

W przypadku spodni z mankietami dół powinien być prosty - równolegle do podłogi. Szerokość mankietów w spodniach może wynosić od 3 do 5 cm. Niemniej popularne spodnie męskie do pracy w biurze to chinosy, khaki i sztruksy. Ponieważ te spodnie są uważane za mniej formalne niż spodnie wizytowe, mogą bardziej przylegać do ciała. Ponadto można je nosić 3–4 centymetry poniżej talii. Ich długość należy dobrać zgodnie z zasadami noszenia klasycznych spodni. Jeśli mają być noszone w czasie wolnym, można zdecydować się na modele węższe i krótsze lub odwrotnie, modele dłuższe i szersze. Skrócone spodnie mogą lekko odsłaniać kostkę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz