Little Black Dress

Na minioną edycję we współpracy z Ambasadą Szwajcarii zaproszono do warszawskiego Centrum EXPO XXI plejadę szwajcarskich projektantów. Uczestnicy Warsaw Fashion Weekend mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z nadchodzącymi trendami prosto z Zurychu. Wśród zaproszonych gości, swą najnowszą kolekcję zaprezentował szwajcarsko-polski duet projektantek- Little Black Dress.

Jeżeli mielibyśmy wskazać, która część damskiej garderoby zasługuje na miano kultowej, bez dwóch zdań byłaby to „mała czarna”. Niepozorny projekt Coco Chanel, który podbił serca kobiet na całym świecie, niemal od razu stał się symbolem tego, co uniwersalne i ponadczasowe. Jednak dla Eliane Diethelm i Joanny Skoczylas „little black dress” od początku oznaczało coś więcej, niż tylko czarną sukienkę. Od 2009 roku, tworząc wspólnie pod szyldem „LBD”, projektantki odkrywają na nowo ukochaną przez kobiety klasykę, nadając jej rys nowoczesności.

Little Black Dress to marka, która projektuje dla kobiet lubiących elegancką prostotę z subtelną domieszką seksapilu. Ich sukienki cechuje miks zachowawczej, klasycznej formy, z odważnymi wycięciami i tkaninami o wyrazistej fakturze. Tę grę przeciwieństw widać zwłaszcza w futurystycznej kolekcji na sezon zima 2013, w której geometrycznie skrojone sukienki pokryto srebrzystymi cekinami i gradientowymi printami.

Artykuły Galerie Magazyn Zapisz się!