Fashion Rock – Cai Caslavinieri

Cai Caslavinieri to pochodzący z Warszawy kompozytor, producent oraz DJ. Na scenie występuje już od ponad dekady. Twórczość Caia inspirowana jest zarówno współczesną kulturą jak i klasyką. Do swoich kompozycji używa nowoczesnych brzmień, które łączy z muzyką klasyczną i instrumentalną.Jego produkcje przepełnione są emocjami i energią.
Utwory jego autorstwa to eklektyczna podróż tak dla ciała jak i ducha. Jego melodie to pełne emocji opowieści. Przepełnione muzycznymi dialogami pomiędzy nowoczesnymi, elektronicznymi brzmieniami i klasycznymi instrumentami, które dopełniają całości. W jego kawałkach nie znajdziesz tak powszechnych dziś schematów, każdy z nich jest inną, eteryczną historią, o niesamowitym i unikalnym charakterze.

Dzięki współpracy z instrumentalistami, takimi jak skrzypkowie, pianiści, saksofoniści itp., Cai Caslavinieri stworzył unikalne LIVEACTy, które charakteryzują się czystym aktem improwizacji. DJ występuje w nich w roli dyrygenta, producenta i muzyka, narzuca instrumentalistom tonację i tępo, tworząc niesamowite show i muzykę na żywo.

Cai komponuje także muzykę specjalnie na premiery produktów czy marek, spektakli teatralnych, wydarzeń artystycznych, konwentów, pokazów mody itp. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „The Boss” – Andrzeja Świętanowskiego, a także do filmu „Cudo Boże” -Dominiki Domal, który zdobył złoty medal na festiwalu filmowym Kinomeria 2012 na Ukrainie.

Tworzył i współpracował z takimi artystami jak: Haydamaky, Tatiana Okupnik, Gosia Andrzejewicz, Wawrzyniec Prasek.

Jako DJ występuje od 2001 roku. W ciągu swojej kariery regularnie występował w najlepszych, legendarnych już klubach m.in: HotL, Tomba Tomba, Klub55, Piekarnia, Klatka, Luzztro i wiele innych. Regularnie gra także poza granicami kraju. Supportował takie gwiazdy sceny klubowej jak: Dr Kucho, The Shapeshifters, Future Funk, Mike Grant, Johny Mikes, Tom Budden, Terry Church czy Phil Drummond.

Jego najbardziej znane produkcje i eventy to:

Maciej Zień – pokaz modowy kolekcji Kaleidoscope 2012/2013 – Full Soundtrack

Lexus – premiera Lexusa LFA 2012 – „The Power Of The Heart” – Cai Caslavinieri feat. The Structure & MaggieV

PKO BANK POLSKI – konwent 2011 – full Soundtrack

Samsung – premiera Samsung Galaxy S3 – utwór premierowy – „Sunrise” – Cai Caslavinieri

XX Forum Ekonomiczne – „Ondine” – Cai Caslavinieri feat. Frederic Chopin

Artykuły Galerie Magazyn Zapisz się!