Wśród klasycznych modeli męskiego obuwia wyróżnia się nie tylko modele sznurowane, ale także wsuwane. Do tych ostatnich zaliczane są między innymi loafersy. Cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród mężczyzn ceniących elegancki look nawet na co dzień. Chętnie buty loafersy męskie wybierają także panowie, dla których równie ważna jest wygoda i komfort. Loafersy to buty, które w wiosenno-letnich męskich stylizacjach sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze.

Jaką historię mają buty loafersy męskie?

Loafersy to męskie buty, które są naprawdę wyjątkowe. Trudno będzie znaleźć wśród męskiego obuwia drugie, o których krążą dwie historie powstania. Jedna związana jest z Wielką Brytanią. W 1887 roku do Raymonda Lewisa zgłosił się wysłannik króla Jerzego VI z nietypową prośbą. Otóż Jerzy VI chciał, aby R. Lewis zaprojektował i wykonał dla niego wygodne buty odpowiednie do chodzenia w prywatnych apartamentach. Życzeniem króla było, aby buty nie posiadały sznurówek, ale posiadały niski obcas. Konstrukcja butów, które stworzył Raymond Lewis bardzo przypominała mokasyny. Nic więc dziwnego, że także i dzisiaj wiele osób ma problemy z odróżnieniem mokasynów i loafersów. Nie wszyscy za twórcę loafersów uznają Raymonda Lewisa. Nie brakuje osób, które uważają, że do ich powstania doszło dopiero w XX wieku. Za twórcę pierwszych loafersów uznają oni Norwega Nilsa Gregorriusona Tveranger. Inspiracją do stworzenia butów były dla niego nie tylko mokasyny, ale także obuwie noszone przez norweskich rybaków. Niezależnie od tego, która historia loafersów jest prawdziwa, jedno jest pewne: buty te są popularne do dzisiaj wśród mężczyzn na całym świecie.

Czym odznaczają się męskie loafersy?

Wspominaliśmy już, że loafersy są butami wsuwanymi. Brak sznurowadeł jest jedną z ich charakterystycznych cech. Aby można je było wygodnie wkładać i zdejmować, bardzo często posiadają gumowa wstawkę.  Poza tym są one osadzone na niskim, kwadratowym obcasie. Loafersy występują dzisiaj w bardzo różnych odmianach. W rynkowej ofercie panowie znajdą między innymi loafersy ozdobione frędzlami. Pierwsze model takich butów pojawił się na rynku w 1950 roku. Europejskim mężczyznom niezbyt przypadł on do gustu, był za to bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Sytuacja uległa zmianie dopiero w latach 80., gdy loafersy z frędzlami zaprojektował Gucci. Hitem okazały się też zaprojektowane przez Henriego Bandela model z kokardkami. Warto jeszcze wspomnieć o penny loafers. Ich charakterystycznym elementem jest poprzeczny pasek z otworem w środku. Ten wariantów loafersów zaczęto tak nazywać dlatego, że otwór służył  brytyjskim studentom do chowania monety o nominale jednego pensa.

Loafersy męskie

Jakie loafersy męskie można kupić?

Męskie loafersy to buty, które obecnie występują w wielu wariantach kolorystycznych. Panowie, którzy cenią ponadczasowe, zawsze modne rozwiązania z łatwością wybiorą dla siebie loafersy czarne. Nie brakuje też modeli brązowych, granatowych i innych popularnych wśród mężczyzn kolorach. Loafersy są zróżnicowane nie tylko pod względem kolorów, ale także użytego do ich wykonania surowca. Loafersy męskie skórzane to propozycja odpowiednia dla mężczyzn, którzy poszukują solidnych, wytrzymałych i trwałych butów. W sprzedaży dostępne są również modele z ekologicznej skóry. Jest ona obecnie naprawdę bardzo dobrej jakości. Wykonane z niej loafersy są na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od tych z naturalnej skóry. Do wyboru są również loafersy męskie zamszowe. Do ich produkcji może zostać wykorzystany zarówno prawdziwy, jak i sztuczny zamsz.

Do jakich stylizacji można wykorzystać loafersy męskie?

Loafersy zaliczane są do casualowego obuwia męskiego. Loafersy męskie do garnituru to dobry wybór, ale pod pewnym warunkiem. Nie należy zakładać ich do garnituru wieczorowego. Nie pasują też do garnituru biznesowego. Są za to odpowiednie do garniturów sportowych. Loafersy to buty, które są doskonale na ciepłe wiosenne dni i lato. Powinny być noszone na gołe stopy. Panowie, którzy nie mogą nosić obuwia na gołe stopy, mogą założyć do loafersów tak zwane stopki. To krótkie skarpetki, które są w tych butach zupełnie niewidoczne. Loafersy doskonale wyglądają nie tylko z długimi spodniami. Z powodzeniem można zakładać je także do szortów. Świetnie pasują do jeansów i chinosów. To ponadczasowe buty, który nigdy nie wyjdą z mody. Należą do klasycznego obuwie, dla którego każdy mężczyzna powinien zrobić miejsce w swojej szafie. Są dostępne we wszystkich rozmiarach, z zakupem odpowiednich nikt nie będzie miał problemów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz