Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to dodatek, który można nosić praktycznie przez cały rok. Trudno bez nich wyobrazić sobie słoneczne dni. Dobrze dopasowane nie tylko uzupełnią stylizację, ale i podkreślą atuty naszej urody. Marki oferują masę różnorodnych modeli, od klasyków, po nowoczesne propozycje. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne? Sprawdź koniecznie nasze triki!

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy? Praktyczne wskazówki!

Kształt naszej twarzy powinien być głównym elementem na jaki zwracamy uwagę podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych. Właściwie dopasowane podkreślą nasze największe atuty, poza tym pozwolą zatuszować pewne niedoskonałości. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy? Owalna buzia pozwala w zasadzie na pełną dowolność, bo pasują tu tak naprawdę wszystkie modele. Kluczowe jest jednak to, że ten dodatek nie powinien być dłuższy niż maksymalna szerokość twarzy. Natomiast „trójkątna” buzia pokocha okrągłe oraz owalne propozycje. Za to „kwadratowa” najlepiej prezentuje się w pilotkach, typach o kociej formie, a także w tych o geometrycznej budowie. Twarz pociągła z wysokim czołem potrzebuje rodzajów, które ją „skrócą”. Strzałem w 10 będą szerokie warianty, „kocie” oraz prostokątne koniecznie dość duże. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy „serca”? To, jakby odwrócony trójkąt, a zatem trzeba wyrównać proporcje. Idealne do tego są typy owalne, kwadratowe, ponadto wayfarer`y. Dobrze, aby oprawki miały szerszy dół, wtedy dają jeszcze lepsze efekty.

 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy?

Okrągła buzia charakteryzuje się pełnymi policzkami. Co ważne, w tym wypadku wysokość, a także szerokość są do siebie bardzo podobne. Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy? Szukaj modeli, które wyszczuplają. Klasyka tu się najlepiej obroni, a więc zdecyduj się na prostokątne i kwadratowe formy. Wyrazista linia oprawek, a także ta ostra sprawi, że buzia zmieni swoje proporcje na plus, dlatego warto szukać modeli z tymi detalami. Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy są kiepskim pomysłem? Zdecydowanie odradzamy te okrągłe, które jeszcze mocniej zaakcentują pełne kształty. 

 

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne? Detale są ważne!

Dodatki muszą idealnie dopełniać nasz look, ale w przypadku okularów przeciwsłonecznych to nie wszystko, bo ich rozmiar, kształt i barwa ma ogromne znaczenie. Tutaj niuanse są bardzo ważne. Kolor oprawek powinien być spójny ze stylizacją, a jednocześnie pasować do naszej karnacji. Pamiętaj, aby nigdy nie zlewał się z barwą skóry! Wielkość również jest znacząca, dlatego kieruj się swoimi proporcjami. Jeśli chodzi o barwę, chłodna uroda zachwyca, gdy decydujemy się na niebieski, fiolet, róż, a także na szarości. Za to ciepła woli brąz, zieleń oraz żółcie. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne? Oprawki nie powinny zakrywać brwi, poza tym dotykać policzków w czasie uśmiechania. Warto pamiętać, że okulary nigdy nie mogą wystawać poza skronie, natomiast szkło - stykać się z rzęsami.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz