Do niedawna na uroczystych kolacjach i imprezach prym wiodły dwuczęściowe garnitury – spodnie i marynarka. Dziś coraz większą popularnością cieszą się trzyczęściowe garnitury z dopasowaną kamizelką.

Kamizelka do garnituru – tak czy nie?

Czy powinienem nosić kamizelkę do garnituru? Oczywiście, że tak! Eleganckie kamizelki to najnowszy modowy hit – doskonale uzupełniają formalne stylizacje. Kamizelka do garnituru odpowiednio dopasowana podkreśli walory sylwetki. Po drugie, garnitur z kamizelką sam w sobie wygląda szykownie. Możesz ją nosić w połączeniu z marynarką podczas bardziej formalnych okazji lub bez np. na weselu lub imprezie firmowej. Kamizelka do garnituru jest odpowiednia na każdą okazję.

Jaki garnitur z kamizelką w innym kolorze warto wybrać?

Wiele osób decyduje się na garnitur z kamizelką w innym kolorze. Szary i niebieski to dwa kolory, które doskonale się uzupełniają. Jasnoniebieska koszula, granatowy garnitur i szara kamizelka to świetne trio, które sprawdzi się zarówno na weselu, jak i na ważnym spotkaniu biznesowym. Czy do niebieskiego garnituru można wybrać kamizelkę z nadrukiem? Ciekawym pomysłem może być szara kamizelka w kratę, która nieco osłabi formalny charakter twojego wizerunku. Granatowy to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów garniturów i jest bardzo popularny wśród mężczyzn w każdym wieku. Elegancki trzyczęściowy garnitur z kamizelką w innym kolorze, to optymalny wybór na nieformalne okazje.

Garnitur z kamizelką

Jak wybrać i jak nosić kamizelkę do garnituru

Kamizelka może być ciekawym elementem dopełnienia garnituru, ale musi być odpowiednio dobrana. Kiedy zastanawiasz się jak nosić kamizelkę do garnituru, zwróć uwagę na rozmiar. Zbyt ciasna będzie nie tylko niewygodna, ale również będzie mało estetyczna. Zbyt duża nie podkreśli atutów twojej sylwetki. Zwróć uwagę na to, jak kamizelka układa się na ramionach i dokładnie przyjrzyj się sylwetce z przodu i z tyłu. Na materiale nie powinno być wybrzuszeń ani fałd. To jak nosić kamizelkę do garnituru w dużej mierze zależy od okazji. Wybierając kamizelkę do garnituru, możesz wybrać styl jednorzędowy lub dwurzędowy. Te ostatnie wyglądają bardzo oryginalnie. Oba rodzaje kamizelek świetnie prezentują się w połączeniu z garniturem, a wybór konkretnego modelu zależy głównie od osobistych preferencji.

Jaka kamizelka pasuje do szarego garnituru i jak wybrać odpowiednią stylizacje

Kamizelkę i garnitur łączymy ze wzorem lub kolorem. Kamizelka może powtarzać kolor garnituru w innym odcieniu (ciemniejszy lub jaśniejszy), różnić się wzorem (kamizelka gładka do garnituru w kratkę i odwrotnie), mieć uniwersalny kolor bazowy (np. szary). Zatem jaka kamizelka pasuje do szarego garnituru? Najprostszą opcją jest szary garnitur i szara kamizelka. Co, jednak jeśli chcemy postawić na kontrast, jaka kamizelka pasuje do szarego garnituru w takim przypadku? Może to być granat lub przeciwnie – jaśniejsza kamizelka. Pamiętaj jednak, że kontrast nie nadaje się na imprezy z surowym dress codem, ale świetnie wygląda na nieformalnym spotkaniu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz