W ciągu ostatnich lat smart casual stał się niezwykle popularny. Stanowi swoiste przedłużenie business casual lub jego uzupełnienie. Co łączy, a co odróżnia oba te style?

Czym się charakteryzuje smart casual męski?

Smart casual to styl, który łączy klasyczne i bardziej swobodne elementy garderoby. Według źródeł termin „smart casual” powstał w latach 80. XX wieku. Początkowo był popularny tylko w USA, a następnie w krajach europejskich. W dzisiejszych czasach styl smart casual jest bardziej wymagający. Aby stworzyć harmonijną stylizację, musisz poprawnie łączyć ze sobą codzienne i klasyczne ubrania. Ważne jest, aby zrozumieć granicę w tego, co na luzie i zbyt swobodne. Na przykład nie możesz połączyć marynarki i spodni dresowych. Zachowaj równowagę między formalnym i swobodnym stylem.

Jednym z ważnych elementów garderoby smart casual jest męska casualowa marynarka. Do każdej z nich pasują koszule, nie tylko gładkie, ale również z nadrukami (w kratę, grochy, różne wzory kwiatowe, geometryczne itp.). T-shirty można również łączyć z marynarką. Styliści zalecają wybieranie gładkich T-shirtów ze średniej wielkości dekoltem.

Jako top sprawdzają się: kardigany, pulowery, swetry, niektóre modele bluz, koszulki polo itp. Najpopularniejszymi spodniami, jeśli chodzi o smart casual męski, są chinosy. Spodnie khaki również się tu sprawdzą, ale nie w kamuflażu, ale w bardziej powściągliwych odcieniach, na przykład piasku. Jeansy nadają się również do stylu smart casual, ale w określonym kolorze i stylu. Smart casual męski to najczęściej spodnie jeansowe Slim Fit i Skinny.

Smart casual damski – co z czym łączyć?

Styl współczesnych kobiet wyróżnia elegancja, atrakcyjność i wszechstronność. Być może dlatego smart casual damski zyskał tak olbrzymia popularność.

Praktyczny, prosty i zwięzły - wszystko to oznacza modny i odpowiedni swobodny styl ubioru dla kobiet, które preferują wygodę i funkcjonalność, ale jednocześnie chcą wyglądać stylowo i pięknie. Możliwość wyboru rzeczy, które lubisz, brak ścisłych zasad ich łączenia, wygoda i praktyczność przypadły do gustu nowoczesnym kobietom preferującym swobodny styl.

W stylu casualowej odzieży nie znajdziesz surowych linii i sylwetek i celowości. Zaletą stylu casual i jego odmian jest możliwość łatwego doboru stylizacji na spotkanie biznesowe i kolację, spotkanie ze znajomymi i wyjście do kina, spacer.

Zapomnij o plisach na spodniach i surowo wyprasowanych koszulach. Smart casual damski to lekko pogniecione i luźne topy, t-shirty i bluzki.

Business Casual Damski

Business casual męski do biura i na spotkania

Większość nowoczesnych firm stopniowo odchodzi od surowych wymagań dotyczących ubioru dla pracowników. To sprawia, że business casual męski zyskuje na popularności, ponieważ uzupełnia biznesowy look szeroką gamą nieformalnych odcieni kolorów i akcesoriów.

Nie tylko wygładza surowość garniturów, ale także pozwala na pewien komfort i swobodę doboru stylizacji. Business casual męski jest najczęściej spotykany w środowisku biznesowym. W przeciwieństwie do surowego stylu biurowego business casual pozostawia dużo miejsca na eksperymenty, ale wszystkie rzeczy muszą być doskonałej jakości. Business casual jest akceptowalny w firmach, w których nie ma ścisłych wymagań dotyczących dress code'u, ale przestrzegane są pewne zasady stylu biznesowego.

Business casual damski – co go wyróżnia?

Zadaniem stylu biznesowego jest wykazanie się profesjonalizmem, poważnym podejściem i kompetencjami. Na przykład duże firmy wymagają nie tylko od menedżerów, ale także zwykłych pracowników przestrzegania pewnych zasad w ubiorze, uważając, że taki wygląd zachęci klientów do współpracy i zwiększy zaufanie partnerów do firmy jako całości. Business casual damski to w tym przypadku nie dążenie do indywidualności, ale trzymanie się filozofii firmy.

Business casual damski jest dość surowy. Nie przewiduje swobodnego doboru elementów garderoby, zasady są jasno określone przez stylistów. Długość spódnicy to długość do kolan. Obowiązkowe są rajstopy. Dodatkiem są półbuty z zamkniętym końcem z obcasem 3-5 cm w kolorze bazowym. Fryzura - zebrane włosy. Dopuszczalnym dodatkiem jest zwykła apaszka. Biżuteria - tylko dyskretna. Do biura lub na poranne spotkanie biznesowe możesz wybrać garnitur ze spodniami w delikatne prążki, w komplecie z gładką lekką bluzką lub koszulą o klasycznym kroju.

Garnitur możesz zastąpić sukienką do kolan, na którą założysz zwykły żakiet. Latem i wiosną można nosić ubrania z rękawami ¾. Włosy mogą swobodnie opadać na ramiona.

Niekiedy styl Business Casual dla kobiet zakłada łączenie detali z garderoby wizytowej i casualowej, czyli wygodnych, zwięzłych i eleganckich ubrań.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz