Płaszcze należą do jednych z najbardziej popularnych okryć wierzchnich na sezon jesienno-zimowy, równie chętnie noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Planujesz zakup tego okrycia wierzchniego, zależy Ci na tym, aby służyło Ci ono przez wiele lat i było oczywiście ciepłe? Podpowiemy Ci, z jakiego materiału kupić płaszcz na zimę i na co zwracać uwagę na zakupach.
Zarówno damskie, jak i męskie płaszcze na sezon jesienno-zimowy zaskakują niezwykłą różnorodnością. W sprzedaży znajdziesz zarówno płaszcze wełniane, jak i puchowe, futrzane oraz pikowane. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także krojem i długością. Jeśli chodzi o kroje, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie płaszcz o klasycznym, prostym kroju – inwestując w taki płaszcz jesienno-zimowy damski możesz mieć pewność, że wykorzystasz go nie tylko w codziennych, ale także casualowych stylizacjach. Płaszcze jesienno-zimowe są też zróżnicowane pod względem kolorów – model w stonowanym kolorze da Ci najwięcej możliwości stylizacyjnych, będą do niego pasować dodatki zarówno w spokojnych, jak i żywych barwach.
Jak już wspominaliśmy, jesienno-zimowe czy typowo zimowe płaszcze różnią się między sobą materiałem, z którego zostały uszyte – od tego, z jakiej tkaniny został wykonany wybrany przez Ciebie płaszcz jesienno-zimowy damski zależeć będzie jego trwałość, zadecyduje ona również o jego ciepłocie. Wśród zimowych płaszczy od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się modele puchowe i pikowane. Decydując się na zakup takiego płaszcza, sprawdź czy materiał użyty na jego warstwę zewnętrzną jest wodoodporny. Doskonale sprawdzi się płaszcz jesienno-zimowy damski, którego warstwa zewnętrzna została wykonana z wykorzystaniem technologii DRW. Szukasz płaszcza, który będzie jednocześnie ciepłu i elegancki? Doskonale sprawdzi się wełniany płaszcz zimowy. Wśród tych płaszczy znajdziesz modele wykonane z różnych rodzajów wełny, z jakiego materiału kupić płaszcz na zimę? Wśród wełnianych płaszczy znajdziesz modele, które zostały wykonane nie tylko z wełny owczej, w ofercie wielu producentów dostępne są także płaszcze z angory, kaszmiru, alpaki czy wełny merynos albo wielbłądziej. Wszystkie te rodzaje wełen odznaczają się dobrą izolacją cieplną, są odporne na promieniowanie UV, wytrzymałe i trwałe. Co ważne, wełniany płaszcz zimowy pozwoli Twojej skórze oddychać, na pewno się w nim nie przegrzejesz.
Wiesz już, że najlepiej sprawdzi się płaszcz wełniany, ale poszczególne rodzaje wełnianych tkanin trochę różnią się od siebie. Jaki materiał na płaszcz jesienny wybrać? Dobrze sprawdzi się każdy rodzaj wełny, nawet w cieplejszy dzień możesz mieć pewność, że w takim płaszczu się mnie przegrzejesz. Zdecydowanie najwięcej okryć wierzchnich produkowanych jest z wełny owczej. Oczywiście najlepszą inwestycją będzie płaszcz, który w swoim składzie ma sto procent wełny, ale śmiało możesz też kupić model z domieszką syntetycznych włókien – pamiętaj jednak, aby w jego składzie było przynajmniej sześćdziesiąt procent wełny. W dobrym płaszczu domieszkę mogą stanowić włókna poliamidowe lub poliestrowe, zrezygnuj z zakupu takiego, który ma w składzie akryl – ten ostatni szybko się zmechaci. To, jaki rodzaj wełny został wykorzystany do uszycia płaszcza ma duży wpływ na jego cenę. Jeśli na zakup płaszcza jesteś w stanie przeznaczyć naprawdę sporą sumę pieniędzy, wybierz wełniany płaszcz zimowy z kaszmiru.
Zakup zimowego płaszcza, który został wykonany z wełny to spory wydatek, z pewnością więc zależy Ci na tym, aby zachował on swoje walory wizualne i użytkowe przez lata. Tak się stanie, jeśli będziesz go odpowiednio pielęgnować. Niezależnie od tego, czy Twój płaszcz ma w składzie sto procent wełny, czy został uszyty z domieszką innych włókien, pamiętaj o jego regularnym szczotkowaniu – jest to zabieg, który sprawia, że płaszcz będzie wyglądał jak nowy. Kolejnym zabiegiem jest częste wietrzenie wełnianego płaszcza, świetny wygląd wełnianemu okryciu przywrócić może prasowanie parowe. Twój wełniany płaszcz zimowy jest mocno zabrudzony? Możesz go oddać do pralni lub uprać samodzielnie w domu. Decydując się na to drugie rozwiązanie, pamiętaj, że temperatura wody nie powinna przekraczać czterdziestu stopni Celsjusza. Płaszcz pierz ręcznie lub w pralce wybierając program do prania wełny.
Komentarze (0)