Jeans jest bardzo trwały i nadaje się do długotrwałego noszenia, to właśnie te cechy sprawiły, że jest tak popularny. I to właśnie te cechy pozwalają prać jeansy dopiero po czwartym lub piątym założeniu. Jednak kiedy już to robimy, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

W jakiej temperaturze prać jeansy w pralce?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni detergent. Ten należy zawsze dobierać do rodzaju i koloru tkaniny. Do prania dżinsów zalecamy użycie:

  • Kolorowy proszek Persil.
  • Proszek Persil Color Freshness firmy Vernel.
  • Kolorowy żel Persil.
  • Kapsułki Persil Power Caps 4w1 Kolor.

Jeansy nie powinny być często prane. W zależności od tego, jak często je nosisz, wystarczy pranie raz na miesiąc. Pranie ręczne jest uważane za bardziej delikatne dla tkaniny niż pranie w pralce. Pranie powinno mieć następujący przebieg:

  • Napełnij umywalkę, zlew lub wannę ciepłą, lub zimną wodą.
  • Odwróć spodnie na lewą stronę i mocz je w detergencie przez 40-45 minut.
  • Delikatnie wypłucz spodnie i powieś do wyschnięcia.

Jak widać w przypadku prania ręcznego, to, w jakiej temperaturze prać jeansy, nie ma większego znaczenia. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i przedłużyć czas prania, powieś jeansy na sznurku na 24 godziny. Jeśli zapach utrzymuje się na świeżym powietrzu, spróbuj na kilka godzin umieścić je w płóciennej torbie w zamrażarce. Zamrażanie może pomóc zabić bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach na ubraniach. Natomiast w jakiej temperaturze należy prać jeansy w pralce? Maksymalna nie powinna przekroczyć 40 stopni Celsjusza.

Z czym prać jeansy

Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem prania jeansów, uważasz, że po praniu tracą swój kształt i blakną, a tkanina staje się sztywniejsza, proponujemy ci alternatywną strategię pielęgnacji dżinsów. Nie musisz się już zastanawiać, z czym prać jeansy. Wszelkie zabrudzenia usuniesz samodzielnie.

Lekkie zabrudzenia można usunąć wilgotną gąbką kuchenną i powiesić jeansy w łazience. Raz na pół roku możesz zdecydować się na „pranie ogólne”. Jednocześnie prać jeansy nie w pralce, ale w wannie. Do prania jeansów w wannie używaj wody o temperaturze pokojowej i łagodnego detergentu. Jeśli spodnie są ciemne, możesz dodać trochę białego octu, aby nie wyblakły. W tym przypadku na pytanie – z czym prać jeansy, odpowiedź brzmi – tylko i wyłącznie oddzielnie.

Pralka

Jaki program prania wybrać, kiedy pierzemy jeansy w pralce?

Jeansy można bezpiecznie prać w pralce, jeśli przestrzegasz kilku zasad i zdecydujesz jaki program prania wybrać. Najpierw wybierz detergent w zależności od rodzaju i koloru tkaniny. Przeczytaj uważnie informacje dotyczące dawkowania na etykiecie produktu. Załaduj pralkę. Jeśli zastanawiasz się jaki program prania wybrać, to niech będzie to delikatny cykl prania (maks. 40°C). Ustaw prędkość wirowania na nie wyższą niż 600 obr./min.

Zawieś ubrania do wyschnięcia natychmiast po praniu. Wskazane jest suszenie jeansów w sposób naturalny, na świeżym powietrzu na sznurku. Jeśli nadal wolisz suszyć ubrania w suszarce, zawsze wybieraj delikatne ustawienie. Zbyt gorące powietrze, jak gorąca woda, może niekorzystnie wpłynąć na kolor i kształt ubrań.

Na której stronie prać jeansy. Czy konieczne jest wywrócenie na drugą stronę?

Wielu użytkowników zastanawia się, na której stronie prać jeansy? Przed praniem należy odwrócić jeansy na lewą stronę, aby chronić materiał przed otarciem o inne ubrania. Zwróć uwagę na informacje na etykiecie produktu i upewnij się, że przestrzegasz wszystkich ważnych instrukcji dotyczących pielęgnacji. Upewnij się też, że pierzesz jeansy tylko z ubraniami w podobnym kolorze. Wiemy już, na której stronie prać jeansy, ale czy podczas suszenia trzeba je z powrotem odwrócić?

Po wyschnięciu nie wywracaj dżinsów na lewą stronę, możesz je wyprasować od wewnątrz. Zdejmij lekko wilgotne jeansy i zacznij je prasować w niskiej temperaturze. Możesz korzystać z trybu pary w niskiej temperaturze. Niektóre żelazka mają specjalny tryb prasowania jeansów.

Aby podczas prania nie zepsuć ulubionych jeansów, należy zawsze zwracać uwagę na zalecenia producenta . Poświęć trochę czasu na przeczytanie etykiety i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji danego produktu. Jeśli jeansy są drogie, obszyte haftem, cyrkoniami lub innymi elementami ozdobnymi, zazwyczaj zaleca się pranie ręczne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz