Czapka to nie tylko ochrona przed zimnem, ale także dodatek podkreślający styl. Przy wyborze czapki męskiej należy wziąć pod uwagę to jakie ubrana zwykle nosisz, a także swój wygląd i przede wszystkim kształt twarzy.

Czapka zimowa z pomponem męska – jak ją dobrać do kształtu twarzy?

Dobrze dobrana czapka zimowa z pomponem męska, musi być dobrana do kształtu twojej twarzy. W przypadku okrągłej twarzy sprawdzają się czapki z dzianiny z wydłużoną górą i pomponem. Optycznie wyszczuplają twarz. Czapka na trójkątną twarz powinna zakrywać czoło. Najlepsze są berety, obszerne czapki. Jeśli masz prostokątną twarz, to optymalnym wyborem jest czapka zimowa z pomponem męska okrągła. Wskazane są także czapki z klapami, nauszniki. Kwadratowa twarz będzie wyglądać korzystnie, jeśli wybierzesz produkty z dużym nadrukiem.

Do czego pasuje czapka zimowa z daszkiem męska?

Wybierając czapkę, należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe, kształt twarzy, a także ogólny styl ubioru. Ważne jest, aby nakrycie głowy tworzyło harmonijną stylizację z odzieżą wierzchnią.

Najczęściej mężczyźni preferują styl klasyczny, sportowy, casual, militarny itp. A dziś projektanci oferują szeroki wybór czapek i kapeluszy dla każdego. Czapki z dzianiny, to najczęściej modele o zaokrąglonych kształtach, różnych fakturach i utrzymane w dyskretnych kolorach. Dobrze łączą się zarówno z klasycznymi, jak i sportowymi stylizacjami. Czapka zimowa z daszkiem męska dobrze prezentuje się w tandemie z szalikiem, swetrem lub golfem. Czapka zimowa z daszkiem męska pasuje do casualowych stylizacji, ale też półoficjalnych. Czapka z nausznikami wykonana ze skóry naturalnej z futerkiem to idealna opcja do skórzanej kurtki, choć można ją łączyć z kożuszkiem w klasycznym stylu. Ważne jest, aby materiały obu elementów garderoby były takie same.

Czapka zimowa z uszami – styl wojskowy i grunge

Jeśli twoje stylizacje wpisują się w militarny styl lub grunge, to najlepszym dodatkiem będzie czapka zimowa z uszami. Mogą to być dzianinowe, obcisłe czapki, czapki z daszkiem. Taka czapka zimowa z uszami powinna być w jednolitym, ciemnym kolorze. Nie powinna mieć żadnych nadruków czy geometrycznych wzorów.

Kryteriami decydującymi o wyborze czapki są wizerunek i styl ubioru mężczyzny, jego wiek, typ wyglądu i kształt twarzy, a także pora roku i najnowsze trendy w modzie. Jeśli przyjrzymy się najnowszym kolekcjom projektantów i domów mody, przekonamy się, że ogromna różnorodność fasonów i modeli powala każdemu mężczyźnie znaleźć swój idealny styl. Dobrze dobrane nakrycie głowy nie tylko ochroni nas przed zimnem i niepogodą, ale także wyrówna rysy twarzy, korygując niektóre niedoskonałości oraz podkreśli indywidualny styl.

Jaka powinna być czapka do biegania zimowa?

Czapkę do biegania warto zakładać już przy temperaturach poniżej +5°C, zwłaszcza jeśli dodatkowo wieje wiatr. Różnica między bandanką a czapką polega na tym, że ten pierwszy chroni tylko czoło, uszy, tył głowy. Jednak pozostawia nieosłonięty czubek głowy. Wysokiej jakości czapka do biegania zimowa chroni całą głowę przed utratą ciepła i wiatrem i jest zrobiona ze specjalnych materiałów. Jednocześnie jest oddychająca i usuwa nadmiar ciepła, nie pozwalając nam się nadmiernie spocić.

Odzież sama w sobie się nie nagrzewa, zatrzymuje jedynie ciepło wytwarzane przez nasze ciało. Naturalnie podczas aktywności fizycznej ciepło jest uwalniane aktywniej. Jednocześnie głowa jest jednym z głównych ośrodków wymiany ciepła. Dlatego czapka do biegania zimowa powinna mieć właściwości zbliżone do bielizny termicznej. Oprócz ochrony przed wychłodzeniem odpowiada za odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci z głowy. W chłodne wietrzne dni nie mniej ważne są właściwości chroniące uszy, czyli czapka musi mieć również właściwości wiatroszczelne.

Czapka do biegania powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów syntetycznych lub wełny merynosów. Zwykłe czapki miejskie nie są przeznaczone do takiej aktywności i nie odprowadzają zbyt dobrze nadmiaru ciepła, przez co szybko stają się wilgotne od potu. W takiej czapce łatwo się wychłodzić, szczególnie przy wietrze.

Czapka na wietrzną pogodę powinna być wiatroszczelna. Wiatroszczelność czapki zapewniają membrany takie jak Gore-Tex Infinium WindStopper, Polartec Windbloc lub ich analogi. Cienkie chroniące przed wiatrem czapki są odpowiednie w przypadku stosunkowo ciepłych zim, przy silnym wietrze. Czapka powinna całkowicie zakrywać uszy, chroniąc je przed zimnym wiatrem. W tym celu sportowe modele często mają specjalny krój. Jednocześnie czapka nie powinna zbytnio przylegać do uszu. Powinieneś słyszeć, co dzieje się wokół.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz