Plecak, który kiedyś był sportowym dodatkiem, dziś wyszedł poza ten sportowy styl – można go nosić do jeansów, spódnic, sukienek, a nawet spodni. Nowoczesne modele doskonale zastępują torebkę. Jednocześnie nawet dość obszerny damski plecak nie wygląda nieporęcznie i nie obciąża rąk.

Jaki plecak wybrać i dlaczego jest to korzystne?

Jeśli torby są zaprojektowane do noszenia w rękach lub na ramieniu, to plecak pozostawia ręce całkowicie wolne. Jest to szczególnie wygodne dla matek z dziećmi. Ciężka torba na ramieniu to prosta droga do bólu mięśni, a nawet problemów z kręgosłupem. Ale plecak damski, jeśli nosisz go na plecach, prawidłowo rozkłada ładunek i jest neutralny dla zdrowia. Jednak jaki plecak wybrać, aby był on wygodny i estetyczny?

Wszystko zależy od tego, gdzie będziesz go używać. Plecaki nadają nam lekkości, dynamizmu, czynią stylizacje swobodniejszą. Jednak obecnie produkowana jest szeroka gama plecaków o surowym designie - wyglądają dość solidnie i pasują na przykład do miejskiej stylizacji.

A jaki plecak wybrać w przypadku, gdy szukamy czegoś, z czym można iść do biura? Tu niestety pojawia się problem. Nawet mały elegancki plecak raczej nie będzie pasował do stylu biznesowego, zwłaszcza tam, gdzie obowiązuje ścisły dress code.

Mały plecak zamiast torebki – wszystkie zalety

W ciągu ostatnich kilku lat plecaki, stały się obowiązkowym elementem garderoby. Mały plecak zamiast torebki jest polecany zwłaszcza kobietom, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Nawyk noszenia torby w jednej ręce negatywnie wpływa na postawę. Nieważne, czy wolisz modele z rączką, czy z długim paskiem. W plecakach ciężar rozkłada się na oba ramiona. Pozwala to zoptymalizować obciążenie kręgosłupa. Dodatkowo ręce są swobodne, co jest wygodne nie tylko podczas wędrówek czy uprawiania sportu, ale także na przykład w miejskiej komunikacji. Odpowiednio dobrany plecak pozwoli więc stworzyć stylowy wizerunek i dać swobodę dłoniom.

Pojemne plecaki, które zastępują torby na zakupy, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Mogą być ze skóry lub płótna. Główny warunek to duży rozmiar i wiele kieszeni. Mały plecak, zamiast torebki może być wykonany z łączonych skór naturalnych, które wyglądają oryginalnie i jednocześnie surowo. W sprzedaży znajdują się również efektowne plecaki. Różnią się miniaturowym rozmiarem lub nietypowym kolorem, zdobieniami. Popularne są modele z frędzlami, cekinami i cyrkoniami, jasnymi nadrukami, haftem.

Plecak damski

Jaki plecak na co dzień warto wybrać?

Lekkość, mobilność, wygoda. Tym właśnie przyciąga plecak mieszkańca miasta. Bez względu na wiek i zawód, czy dana osoba studiuje, czy nie.

Podobnie jak w przypadku kupowania torby, warto zawczasu zastanowić się, gdzie i z czym nosić będziemy plecak na co dzień. Modele wolumetryczne należy pozostawić na długie wycieczki lub wędrówki. W mieście, w komunikacji miejskiej, w tłumie dobrze sprawdzają się małe lub średnie plecaki. Ponadto łatwo je łączyć z niemal każdą odzieżą. Oczywiście, biorąc pod uwagę jej styl. Plecak na co dzień może być prostokątny, kwadratowy, a nawet okrągły. Zastanów się, który plecak jest dla ciebie najlepszy – twardy czy miękki. Trzeba przyznać, że w pierwszym łatwiej utrzymać porządek, zwłaszcza jeśli w środku jest kilka przegródek i kieszeni.

Niektóre style i modele stały się odpowiednie i akceptowalne nawet w sferze biznesowej. Na przykład skórzane plecaki. Z łatwością mogą stać się alternatywą dla torby, z którą idziesz do biura. Są takie, które nawet na jednym ramieniu wyglądają jak torebka. Istnieją dość ekstrawaganckie modele skórzane - na przykład ozdobione kolcami. Matowa skóra zawsze wygląda świetnie. Pikowane plecaki damskie od razu kojarzą się z torebką Chanel, uosobieniem elegancji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz