Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu? Sprawdź nasze wskazówki!

Jazda autem powinna być przede wszystkim bezpieczna. Promienie słońca mogą nas oślepiać, dlatego też warto właściwie zabezpieczyć oczy. Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu? Zobacz nasze propozycje!

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowców są najlepsze? Zoom na detale

Z reguły przy wyborze okularów przeciwsłonecznych kierujemy się przede wszystkim ich wyglądem. Nie można zapominać, że ten dodatek powinien pełnić głównie funkcję praktyczną. Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowców? Stylowe, a jednocześnie bezpieczne. Zwróć uwagę na filtr UV, dlatego że ten parametr musi mieć co najmniej 400. Wybieraj produkty, które dodatkowo posiadają wariant UVB, dzięki temu oczy nie będą Ci łzawić, a poza tym polepszysz sam komfort jazdy. Natomiast powłoka lustrzana chroni przed promieniowaniem podczerwonym. Kolor szkieł również ma znaczenie. Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowców wybrać? Ciemne zmniejszają widoczność, bo ograniczają ilość światła. Za to pomarańczowe bądź żółte szkła dają zdecydowanie lepszy kontrast. Idealnie dopasowane modele sprawią, że oprawki nie będą spadać ani za mocno dociskać uszu i nosa. To też jest istotne!

 

Okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem, czy warto wybrać modele polaryzacyjne?

Polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem są najczęściej wybierane, a to dlatego, że blokują one poświatę oraz odblaski. Takie szkła poprawiają widoczność, ponadto w nich nie będziemy oślepieni promieniami słońca. W ten sposób podnosimy swój komfort i bezpieczeństwo. Co ważne, okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem z polaryzacją doskonale sprawdzają się w piękne, słoneczne dni, jak również w te pochmurne. Będziesz w nich kierować autem, poza tym przydadzą się na co dzień, na przykład w czasie wyjazdów wakacyjnych, czy gdy uprawiasz sporty.

 

Okulary przeciwsłoneczne męskie dla kierowców, czyli stylowe propozycje dla panów

Okulary przeciwsłoneczne męskie z pewnością przydadzą się nie tylko zawodowym kierowcom. Najchętniej wybierane będą klasyczne typy zarówno jeśli chodzi o kształt, jak i o barwę. Numerem jeden wobec tego okażą się czarne propozycje i te z metalicznymi akcentami. W ofercie marek znajdziesz przeróżne modele, między innymi typ aviator, poza tym bardziej sportowe odmiany o opływowym, nowoczesnym kształcie. Oprawki mogą być plastikowe, jak i nietuzinkowe, na przykład drewniane. Okulary przeciwsłoneczne męskie dla kierowców z reguły designem praktycznie nie różnią się od codziennych, więc każdy facet znajdzie coś dla siebie.

 

Okulary przeciwsłoneczne damskie do samochodu – jakie wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne damskie do samochodu są zdecydowanie bardziej fantazyjne niż propozycje dla panów. Duże oprawki nadają aurę tajemniczości, a te retro wprowadzą nutkę klimatu vintage. Minimalistyczne akcesoria to będzie ponadczasowa inwestycja, za to okulary przeciwsłoneczne inspirowane najnowszymi trendami podkręcą każdą stylizację. Modele do jazdy autem chronią wzrok, a jednocześnie staną się kropką nad „i” w naszym looku. Możesz nosić je solo lub, na przykład z chustą, czy z innym nakryciem głowy.

 

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz