Znalezienie idealnej pary butów śniegowych może być trudne. Istnieje wiele modeli, które różnią się od siebie funkcją, a przede wszystkim designer. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, powinnaś jasno określić, czego oczekujesz od tego typu butów.

Markowe śniegowce damskie – co jest dla ciebie priorytetem

Zdecyduj, czy wygoda jest priorytetem. Czy planujesz regularnie pokonywać długie dystanse w śniegu, czy raczej będziesz używać śniegowców rzadko i przez krótki czas? Zdecyduj, jak wygodne muszą być w oparciu o sposób, w jaki będą używane. Jeśli zamierzasz często używać tych butów, wybierz markowe śniegowce damskie dobrej jakości, które jednak będą nieco droższe. Jeśli zamierzasz używać ich sporadycznie, być może uda ci się kupić mniej wygodną, a przez to prawdopodobnie tańszą parę.

Możesz wybierać między ocieplanymi lub nieocieplanymi butami. Niektóre markowe śniegowce damskie mogą mieć wyjmowaną podszewkę, dzięki czemu można zwiększyć izolację butów. Czasami też potrzebujesz cieńszej warstwy izolacji. Jeśli zamierzasz chodzić w śniegowcach tylko czasami, to możesz wybrać taki model. Buty z mniejszą warstwą izolacji będą lżejsze.

Wodoodporne śniegowce damskie ocieplane

Zdecyduj, czy potrzebujesz wodoodpornych butów. Większość kobiet potrzebuje nieprzemakalnych butów śnieżnych. Istnieją jednak różne poziomy wodoodporności. Najbardziej wodoszczelne śniegowce damskie ocieplane są zwykle mniej stylowe niż inne buty, które nie są przeznaczone do użytku w wysokim śniegu. W sklepach dostępnych jest wiele butów, które są pół wodoodporne i całkiem atrakcyjne.

Jeśli śniegowce damskie ocieplane są tylko wodoodporne, ale nie wodoszczelne, powinnaś rozważyć zakup dodatkowej wkładki, jeśli pierwsza przemoknie. Jeśli but wysycha szybko, możesz użyć innej wkładki, podczas gdy pierwsza wysycha.

Zastanów się, jak wysokie powinny być śniegowce. Im wyższe buty, tym lepiej chronią przed wysokim śniegiem. Wyższe buty zapewnią również lepsze wsparcie kostki. Z drugiej strony krótszy but zapewni większą swobodę ruchu, a buty łatwiej będzie założyć i zdjąć. Istnieją też modele butów z wysoką kostką, które są dość elastyczne.

Czasami buty eleganckie, wcale nie są najwygodniejsze ani odpowiednie dla ciebie. Jeśli nie możesz znaleźć idealnych butów, które są ładne, wygodne i dobrze wykonane, będziesz musiała podjąć decyzję o tym, który aspekt jest dla ciebie najważniejszy.

Śniegowce damskie

Przymierz śniegowce damskie z futerkiem

Zanim dokonasz zakupu, przymierz buty. Wiele osób rezygnuje z przymierzania śniegowców, uznając niesłusznie, że tego typu buty nie muszą być ściśle dopasowane. Zamówienie śniegowców bez przymierzania może być trudne, ponieważ mogą one nieco różnić się od zwykłych butów. Jeśli przymierzasz kilka par butów, najlepiej zacznij od przymierzania tych w swoim zwykłym rozmiarze. To da ci od razu wyobrażenie, czy możesz trzymać się tego rozmiaru, czy też musisz zmienić rozmiar w górę lub w dół. Rozmiar buta może się znacznie różnić. Niektórzy producenci zmieniają rozmiary w oparciu o założenie, że w ich butach będziesz nosić grube skarpety.

Różnice w rozmiarach butów śnieżnych powodują, że ich zakup online może być trudny. Jeśli jednak chcesz kupić śniegowce damskie z futerkiem w sklepie internetowym, bez uprzedniego przymierzenia, zapoznaj się z przewodnikiem po rozmiarach producenta i postępuj zgodnie z nim. Powinnaś również upewnić się, że zamawiasz buty od sprzedawcy, który oferuje bezpłatną wymianę, w tym płacącego za wysyłkę, na wypadek, gdybyś musiała zmienić rozmiar.

Przymierzając śniegowce damskie z futerkiem zdecyduj czy mają przylegać ściśle do nogi, czy chcesz mieć możliwość łatwego zakładania i zdejmowania butów. Twoja decyzja powinna opierać się na tym, jak planujesz używać butów śnieżnych. Jeśli używasz butów śnieżnych do szybkich wyjść z domu, na przykład tylko po to, by wyjść z psem, prawdopodobnie potrzebujesz buta, który można łatwiej wsuwać i zdejmować.

Śniegowce damskie z podeszwą antypoślizgową – wybieraj markowe produkty

Zdecyduj, czy chcesz zapłacić więcej za markę. Weź jednak pod uwagę, że najprawdopodobniej markowe śniegowce damskie z podeszwą antypoślizgową będą wykonane z lepszych materiałów. Na przykład modele z owczej skóry są obecnie bardzo popularnymi i modnymi butami. Są wykonane z najlepszej owczej skóry. Istnieje kilka marek, które są znane ze swojej jakości. Śniegowce damskie z podeszwą antypoślizgową sygnowane przez te marki nie tylko lepiej znoszą trudne warunki i sprawdzają się w głębokim śniegu, ale też są trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz