Współcześnie elementy dekoracyjne integralnie łączą się z ogólnym projektem pomieszczeń.

Eleganckie dekoracje do domu – klasyczne zasady projektowania

Klasyczne zasady dekorowania pomieszczeń to:

 • Nie więcej niż trzy kolory w jednym projekcie.
 • Nieparzysta liczba ozdób o różnych rozmiarach. Eleganckie dekoracje do domu winny być stosowane oszczędnie i rozsądnie.
 • Kombinacje gładkich i tłoczonych tekstur, błyszczących i matowych powierzchni, obiektów przezroczystych i przyciemnianych.

Podstawą projektowania jest mieszanie różnych elementów wykończeniowych. Ma to trochę wspólnego z tzw. stylem włoskim. Tam wszystkie eleganckie dekoracje do domu mają własną legendę i szczególne znaczenie dla jego właścicieli.

Nowoczesne dekoracje do domu - nowe podejścia

Filozofia projektowania każdego pomieszczenia opiera się na emocjonalnym postrzeganiu elementów dekoracyjnych, dekoracji i wyposażenia. Mieszkanie lub dom zamieniamy w przestrzeń przyjazną dla każdego członka rodziny, urządzoną w wybranym nurcie. Precyzyjnie dobrane nowoczesne dekoracje do domu stanowią akcenty i oddają nastrój projektu.

Eksperci wiedzą, jak kolory wpływają na nastroje i emocje człowieka. Właściwe użycie palety ma ogromne znaczenie w aranżacji wnętrz. Popularne style opierają się na powściągliwych połączeniach kolorów i odcieni. To np.:

 • Minimalizm.
 • Loft i neoloft.
 • Styl Skandynawski.
 • Styl nowoczesny.

Dla projektanta jasne, naturalne lub bogate kolory ścian i gołych podłóg są jak płótno artysty. Wykorzystując nowoczesne dekoracje do domu o pożądanym kolorze, możemy bawić się koncepcjami. Jeśli projekt połączy w sobie funkcjonalność, wygodę, ergonomię i wyjątkową aurę współgrającą z ludźmi, którzy tu będą mieszkać - odniesie sukces.

Oprócz koloru, kształt odgrywa ogromną rolę w projektowaniu. Przejawia się poprzez detale, linie przedmiotów dekoracyjnych, grę faktur w projektowaniu ścian i dekoracji sztukaterii. Należy jednak brać pod uwagę ergonomię – meble i elementy wyposażenia wnętrz powinny być wygodne i bezpieczne. Warto przemyśleć związek tekstur i rodzajów materiałów wykończeniowych;

W sztuce dekoracyjnej obowiązują pewne kanony. Okrągłe kształty dają poczucie komfortu, pielęgnacji, miękkiej kobiecej energii. Wydłużone sylwetki, prostokątne bryły, wyraźne linie odzwierciedlają męskość, siłę i akcję. Opracowując wystrój wnętrz - ścian, podłóg, otworów okiennych, należy wybierać formy, które zapewnią pożądany nastrój.

Dekoracje do domu

Ekskluzywne dekoracje do domu - Tekstylia domowe

Bez zasłon, poduszek, koców wygląd pokoju staje się ascetyczny. To rozwiązanie nadaje się do loftu i konstruktywizmu, ale nie pasuje do przytulnego stylu skandynawskiego i współczesnego. Ekskluzywne dekoracje do domu tego typu w monochromatycznej lub jasnej palecie, niezależnie od tego, czy jest to ręcznie robiony koc, czy stylowy dekor w postaci liny, są idealnymi akcentami z pozytywną energią.

Ekskluzywne dekoracje do domu w postaci oświetlenia, to kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę. Nowoczesną opcją oświetlenia jest światło wielopoziomowe. Przynajmniej oświetlenie górne i wieczorne za pomocą lamp stołowych, kinkietów i nisko-niskich żyrandoli. Spektakularne kształty i kolory, odpowiednio dobrane miejsca montażu lamp tworzą:

 • Przytulne, przyćmione oświetlenie w strefach relaksu za pomocą efektownej lampy podłogowej ze stolikiem.
 • Jasne oświetlenie w obszarach roboczych.
 • Podświetlenie gładkich i ostrych linii mebli.
 • Akcenty kolorystyczne i fakturowe.

Podobnie jak inne akcesoria, lampy pełnią podwójną funkcję oświetlenia i dekoracji.

Designerskie dekoracje do domu w postaci żywych roślin

Dekoracja domu kwiatami doniczkowymi i drzewkami to jeden z uniwersalnych elementów dekoracji. Popularne opcje to ogród zimowy, ogrodnictwo wertykalne, żywe obrazy. Takie designerskie dekoracje do domu można dopasować do wszystkich stylów, także industrialnych.

Świecę dekoracyjne o różnych kształtach i odcieniach, zapachowe i zwyczajne, sprawdzą się w jadalni, salonie, łazience, przy basenie, na tarasie. Designerskie dekoracje do domu tego typu zmieniają formalną, surową aurę domu w ciągu dnia w relaksującą aurę wieczoru. Umieszcza się je na tacy, w świecznikach i kandelabrach.

Z kolei eleganckie lustro w metalowej ramie ozdobi łazienkę w stylu Art Deco. Produkty te znajdują także zastosowanie w dużych przestrzeniach, gdzie powierzchnie o różnym przeznaczeniu łączą się ze sobą. Podział na strefy nie odbywa się za pomocą solidnych ścian, ale za pomocą lustrzanych i szklanych przegród.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz