Jak sprawić, aby twój dom był jednocześnie przytulny i nowoczesny? Jak urządzić dom w stylu nowoczesnym i nie zamienić go w zimne, nieprzyjazne wnętrze przypominające powierzchnie biurowe?

Jak urządzić dom w stylu nowoczesnym?

Pozbądź się tego co niepotrzebne Przede wszystkim pozbądź się nadmiaru rzeczy, które są ci niepotrzebne. W ostatnich latach idea declutteringu stała się nową filozofią. Jej istota polega na tym, aby wraz z rzeczami niepotrzebnymi wyrzucić z głowy bezużyteczne informacje, kompleksy i pretensje, a w konsekwencji zmienić swoje zachowanie. Nadmierne przywiązanie do rzeczy rodzi wiele problemów psychologicznych, a zagracona przestrzeń jest główną przeszkodą do stworzenia przytulnego wnętrza. Jak stwierdzić, że rzecz jest zbędna, a jej nie potrzebujesz? Wystarczy, że odpowiesz sobie na następujące pytania:

  • Czy pamiętasz, do czego służy dana rzecz?
  • Czy z niej korzystasz?
  • Czy pełni ona jakąś funkcje w twoim domu?

Uporządkuj wszystkie rzeczy w domu i podziel je na kategorie (odzież, artykuły spożywcze, czasopisma i książki itp.). Skoncentruj się na jednej kategorii na raz. Przy porządkowaniu kieruj się zasadą: jeśli rzecz nie wywołuje emocji lub nie umiesz znaleźć dla niej żądnego zastosowania w domu – wyrzuć ją do kosza.

Poustawiaj meble, to stworzy przytulne mieszkanie. Inspiracje projektantów.

Co jeszcze możemy zrobić aby stworzyć przytulne mieszkanie? Inspiracje projektantów nakazują uporządkować meble, zwłaszcza w tak kluczowych pomieszczeniach, jak salon. Zwykle ustawia się je wzdłuż ścian tak, aby środek pokoju był wolny. Tymczasem przytulny wystrój wnętrz można łatwo uzyskać, odsuwając sofy i fotele od ścian i pogrupowali je wokół centrum (na przykład stolika kawowego). Opcjonalnie możesz po prostu ustawić je naprzeciwko siebie, a nie przed telewizorem. Na przykład sofa narożna nie musi być umieszczona w rogu. Jeśli pomieszczenie jest długie, idealnie podzieli przestrzeń na dwie strefy. Do tego celu nadają się również otwarte regały. Nie ma gdzie usiąść.

Przytulny salon w stylu nowoczesnym

Poustawiaj krzesła i kanapy aby stworzyć przytulny wystrój wnętrz.

Odpowiadając na pytanie jak urządzić dom w stylu nowoczesnym, musimy położyć nacisk na wygodę. Przytulne mieszkanie to takie, w którym jest wystarczająco dużo miejsc, gdzie wszyscy członkowie rodziny i goście mogliby wygodnie usiąść. Przytulny wystrój wnętrz to dodatkowa pufa, kilka krzeseł przy przeciwległej ścianie, może nawet fotel. Dywan z gęstym włosiem i miękkie poduszki pozwolą ci wygodnie usiąść nawet na podłodze.

Puste ściany i narożniki

Nie jest łatwo wymyślić i znaleźć sposób na udekorowanie ścian i zajęcie narożników. Aby dom był przytulny i piękny, nie trzeba całkowicie zagospodarowywać wszystkich ścian. Kwiaty w donicach, stoły z wazonami, po prostu piękne krzesła czy fotele doskonale sprawdzają się jako element dekoracyjny i tworzą przytulne mieszkanie. Inspiracje pozwalają też łączyć elementy takie jak plakaty, zdjęcia rodzinne z dekoracjami.

Także obrazy mogą stać się elementem wystroju. Często trafiają do nas przez przypadek. Tymczasem to właśnie płótna, panele, ryciny dobrane pod kątem dominującego we wnętrzu stylu, mogą nadać wnętrzu kompletności i uczynić mieszkanie przytulnym. Obecnie jest wiele galerii, w których za rozsądne pieniądze znajdziesz obraz, który będzie pasować do wnętrza twojego domu.

Światło

Przeszklone balkony i loggie odcinają do 30% światła słonecznego. Problem tkwi w ościeżnicach– im więcej i są szersze, tym mniej światła wpada do pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na bezramowe przeszklenie balkonu, to pomieszczenie stanie się jaśniejsze i lepiej doświetlone. Dobrym rozwiązaniem są też lampy podłogowe i kinkiety. Ważne jest nie tylko umieszczenie i powieszenie lamp w odpowiednich miejscach, ale także odpowiednie ich używanie – aby świeciły razem ze światłem głównym, a nie tylko na specjalne okazje.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz