Fashion Rock – Kari Amirian

Kari Amirian jest młodą polską wokalistką, kompozytorką i producentką, uznaną przez dziennikarzy i słuchaczy jednym z najciekawszych debiutów 2011 roku. Polska odpowiedź na wokalistki z północy. Uznawana za eksperymentatorkę – lubi mieszać, łączyć i obserwować, co powstanie z zestawienia akustycznych i elektronicznych brzmień.

Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Na jej pierwszym albumie Daddy Says I’m Special znalazło się 12 utworów w klimacie przywodzącym na myśl chłodną, melancholijną muzykę skandynawskich artystek, takich jak Stina Nordenstam, Björk czy Lykke Li. Wraz ze swoim zespołem złożonym z młodych multiinstrumentalistów Amirian w dojrzały, oryginalny sposób łączy elementy indi-popu, muzyki akustycznej i eksperymentalnej. Sama czuwa nad procesem powstawania płyty, począwszy od etapu kompozycji, realizacji, jaki produkcji nagrań.

SKANDYNAWIA KARI AMIRIAN

Niewątpliwie głośno powinno być już o niej lata temu, bowiem Kari miała okazję współpracować z… duetem Royksopp!

W 2004 roku, jeszcze jako kilkunastoletnia dziewczyna nagrałam linię wokalną z tekstem do istniejącego już utworu zespołu Royksopp”In Space”. Chłopakom z Royksopp, ich menedżerowi oraz firmie EMI spodobała się moja propozycja i chętnie zgodzili się na „featuring” polskiej wokalistki. Piosenka została nagrana przeze mnie jeszcze raz, tym razem w profesjonalnym studiu, a następnie znalazła się na składance Radia Ram –RAMCafe 3, wydanej w 2008 roku.

Kolejnym skandynawskim akcentem była współpraca z Bjorn’em Engelmann’em.

Po wysłuchaniu kilku naszych miksów zgodziło się z nami współpracować znakomite Cutting Room Studios ze Sztokhomu, największe skandynawskie studio masteringowe, istniejące od lat 70. i pamiętające jeszcze Abbę. Mastering wykonał szef studia Björn Engelmann, który polubił moje piosenki i zgodził się pracować osobiście, na co skrycie liczyliśmy, znając jego wyjątkowe wyczucie i styl. Po masteringu brzmienie płyty stało się jasne i pełne, dostało „wagi”, miękkości i jeszcze większej przestrzeni.

Artykuły Galerie Magazyn Zapisz się!